Dom szkieletowy

Przestań marzyć, zacznij budować!

Koszty budowy

Czas stworzenia finalnej konstrukcji jest o wiele krótszy niż w przypadku budowy domów murowanych

Inwestycja w budowę domu od podstaw, to spore koszty. Nie każdy ma nieograniczony budżet, ale jeśli plany o obiekcie murowanym zostały odłożone na bok, bo już na etapie projektów okazało się, że finansów zabraknie, czas pomyśleć o domu szkieletowym. Dlaczego ta alternatywa, mimo tego, że bywa tańsza, wiąże się z wysoką jakością?

Przede wszystkim budowa domu szkieletowego wymaga niewielu prac mokrych. Zdecydowana większość to prace suche, co oznacza, że taki obiekt można budować praktycznie o każdej porze roku. Czas stworzenia finalnej konstrukcji jest o wiele krótszy niż w przypadku budowy domów murowanych. To oznacza niższe koszty, ale bez uszczerbku na parametrach, które musi posiadać obiekt mieszkalny.

 

Drewno,

które przetrwa każde warunki

Kiedyś sądzono, że domy szkieletowe nie są w stanie przetrwać tak różnorodnych warunków pogodowych, jakie panują w naszym kraju. Ten mit szybko obalono. Pierwsze takie konstrukcje powstały w Kanadzie i Skandynawi, a tamtejsze zimny są nieporównywalnie surowsze od naszych. Ponadto dobrze dobrany gatunek drewna, właściwie przygotowany i zabezpieczony, jak i precyzyjnie przeprowadzone prace budowlane, owocują uzyskaniem konstrukcji trwałej. Niska cena nie oznacza, że przyszli właściciele będą się zmagać z lichym, zimnym i nieodpornym na uszkodzenia domem.